Wydarzenia

Chlebowa chata

05 sierpnia 2021
Chlebowa chata
Piersza całodniowa wycieczka za nami. Tym razem z Górki Małe do Chlebowej Chaty gdzie zawsze miło i wesoło. Podróż do krainy smaków dzieciństwa była cudownym doznaniem. Wszyscy dużo dowiedzieliśmy się o rzeczach, których używano kiedyś na codzień. Zaskakujące było jak wiele przedmiotów okazało się dla nas "nowymi".
 
Chlebowa Chata ( https://www.chlebowachata.pl) to miejsce gdzie piecze się chleb i mało jak 100 lat temu.  Cały pokaz odbywa się w miejscu, które wprowadza nas w klimat tamtych czasów. Opowiadają jak wyglądało dawniej zwykłe życie - jak oświetlało się dom i co było w nim najważniejsze, jak wyglądał prysznic i ile przysługiwało wody "na łebka", aż wreszcie jak pomieścić wszystkie dzieci do spania w niewielkiej izbie.
Misją jest odbudowanie szacunku do chleba i ludzkiej pracy. A wszystko to w niezwykle sympatycznej oprawie.
Polecamy każdemu to miejsce. Mimo żę daleko to warto.

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 

Nasze strony

Blog
Być
Facebook
Youtube