Nasza codzienność

Moja Przegródka na…

10 lipca 2011
Moja Przegródka na…

 

W związku z tym, że nie wszystko znajduje swoje miejsce w naszym pomieszczeniu wpadliśmy na pomysł, żeby ze starych pudełek zrobić pojemniczki na teczki, dokumenty i inne ważne dla nas papierki. Jeśli chcecie, możecie zrobić takie same w domu. O to jak się to robi.

Potrzebne nam są serwetki, klej do decoupage'u (my użyliśmy rozpuszczonego w wodzie wikolu), pędzel i pudełko (mieliśmy akurat odpowiednie pudełka, ale możecie kształt wyciąć z jakiegoś małego pudełeczka).

Teraz klejem (rozpuszczonym w wodzie) pomaluj jedną ściankę pudełka, tak by była bardzo wilgotna.

Na tak namoczoną nawierzchnię połóż serwetkę. By lepiej przywarła do pudełka, ją też pomaluj tym samym klejem rozpuszczonym w wodzie. Jeśli się pomarszczy nic się nie przejmuj, takie marszczenia będą bardzo fajnie wyglądać po wyschnięciu.

W ten sposób poobklejaj całe pudełko. Uważaj, by nie kłaść pudełka mokrą nawierzchnią na stole, bo się przylepi i trzeba będzie poprawiać.

Gdy już obkleisz pudełko połóż je w suchym miejscu i poczekaj, aż wyschnie całkowicie.

Teraz możesz włożyć dowolne papiery do zrobionej własnoręcznie przegródki. Jeśli uważasz, że twoja przegródka potrzebuje więcej ozdobników, możesz użyć tasiemek koronek guzików i przykleić ja dekoracyjnie używając kleju na ciepło. Voila!

 

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 

Nasze strony

Blog
Być
Facebook
Youtube